Dojazd

Informujemy, że w sezonie niskim istnieje możliwość dojechania pod sam obiekt, aby do nas dojechać, należy jechać przez Waksmund. Dysponujemy tam miejscami postojowymi na 40 samochodów. W przypadku braku miejsc na parkingu nr 1, kolejny parking nr 2 na 40 samochodów zlokalizowany jest 900 m niżej. W przypadku w braku miejsc oraz w sezonie wysokim (1.05 do 30.09) zalecamy parkowanie na głównych parkingach w Waksmundzie oraz Nowym Targu opisanych poniżej.

Bezpłatny parking i transport do Bramy w Gorce

Z wielką przyjemnością informujemy, że już od najbliższej soboty, 9 grudnia 2023 roku, goście odwiedzający Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne będą mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu i transportu do Bramy w Gorce. Udogodnienia obowiązują tylko w okresie zimowym.

Lokalizacja:
Parking w Waksmundzie na ulicy Kościelnej. (Korzystanie z transportu zawarte jest w cenie biletu do Centrum)

Rozkład:

  • W dni powszednie (pon - pt): 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30
  • W weekendy (sb - nd):  10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30

W razie zwiększonego ruchu turystycznego liczba kursów i godzin pracy busów zostanie zwiększona.

Parkingi

Waksmund

Parking ul. Kościelna

Parking zlokalizowany jest na ulicy Kościelnej w miejscowości Waksmund. Jest to parking niestrzeżony. Parking jest czynny codziennie od godziny 8 rano! Bilet parkingowy, można zakupić tylko na miejscu! Opłata jednorazowa za samochód osobowy to 20 zł. Do Bramy w Gorce prowadzi droga o długości 4 km.

Oferta transportu do Bramy w Gorce z parkingu w Waksmundzie!
Na parkingu w Waksmundzie u naszego partnera, jest możliwość zakupu jednorazowego przejazdu pod Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

Do wyboru są 2 rodzaje transportu:

  • Kolejka turystyczna "Ciuchcia" - 10 zł za osobę w jedną stronę
  • Bus ośmioosobowy - 10 zł za osobę w jedną stronę

Parking - Kościelna (Bus/Ciuchcia) - Google Maps

Strona parkingu w Waksmundzie - Kościelna


Parking ul. Na Równi

Parking zlokalizowany jest na ulicy Na Równi w miejscowości Waksmund. Jest to parking niestrzeżony. Można do niego dojechać z dwóch stron - od ulicy św. Floriana (zjazd w lewo z drogi wojewódzkiej w miejscowości Waksmund, przed remizą OSP) oraz od ulicy Na Równi - naprzeciwko Szkoły Podstawowej. Parking jest czynny codziennie w okresie wakacyjnym od godziny 9. Opłata jednorazowa za samochód osobowy to 20 zł. Parking zlokalizowany jest w odległości 4 km od Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

Na parkingu jest możliwość zakupu jednorazowego przejazdu pod Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

  • Jeep 8-osobowy - 10 zł za osobę w jedną stronę

Parking - Na Równi - Google Maps

Strona parkingu w Waksmundzie - Na Równi

Nowy Targ

Parking pod Długą Polaną

Parking pod Długą Polaną znajduje się w Nowym Targu, w pobliżu wejścia na szlaki turystyczne prowadzące na Turbacz. Pozostaw samochód na parkingu, a pozostałą drogę 1,5 km pokonaj pieszo, aż dotrzesz do Bramy w Gorce.

Parking - Długa Polana - Google Maps


Informacja dla osób niepełnosprawnych

Osobom niepełnosprawnym/korzystającym z wózków inwalidzkich zalecamy skorzystanie z parkingów w Waksmundzie oraz systemu dowozu do Centrum.
Dla osób niepełnosprawnych które mogą mieć trudności ze skorzystaniem z transportu zbiorowego, istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu do Centrum ul. Gorczańską z Waksmunda. Jednak należy to zgłosić drogą emaliową na adres biuro@bramawgorce.com, co najmniej dzień wcześniej, samochód musi być oznakowany jako pojazd osoby niepełnosprawnej. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych mamy również wózek inwalidzki z napędem elektrycznym, który ułatwi zwiedzanie Centrum. Chęć skorzystania z niego należy zgłosić w kasach obiektu lub wcześniej na podany wyżej adres e-mail biuro@bramawgorce.com.


Przydatne linki

Wizytówka Bramy w Gorce - Google Maps

Mapa interaktywna - Google Maps

Mapka

Informacje dotyczące dojazdu do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Brama w Gorce z Waksmunda lub Nowego Targu korzystając z parkingów naszych partnerów znajdziesz pod mapą.