Najczęściej zadawane pytania

Brama w Gorce oferuje zdecydowanie więcej niż ścieżka w koronach drzew. Oferujemy ponad 50 atrakcji na ogromnym terenie ponad 8 hektarów. Nasze atrakcje są wyjątkowe w skali kraju Europy, mamy najdłuższą w Europie 3 poziomową ścieżkę w koronach drzew, jako jedyni posiadamy tunel podziemny, pawilon przyrodniczo-edukacyjny z niesamowitą ekspozycją multimedialną realizowaną uzgodnieniu z Gorczańskim Parkiem Narodowym, salę kinową z filmami przyrodniczymi, audioprzewodnik w wersji dla dzieciaków i dorosłych, zagrodę z gorczańskimi zwierzętami, place zabaw i wiele więcej.  Szczegóły możesz sprawdzić w naszej zakładce na stronie www dotyczącej atrakcji.

Zobacz wszystkie atrakcje

Tak,  nasze Centrum jest czynne praktycznie codziennie przez cały rok, prosimy jednak sprawdzać na stronie internetowej szczegółowe godziny otwarcia, ponieważ zmieniają się one w zależności od sezon od wysokiego lub niskiego.

Tak, serdecznie zapraszamy gości ze zwierzętami! Zwierzaki muszą przebywać pod stałą opieką właścicieli, którzy są za nie odpowiedzialni. Psy i inne zwierzęta mogą zwiedzać wszystkie atrakcje z wyjątkiem punktów gastronomicznych.

Oczywiście! Organizujemy zwiedzanie dla grup szkolnych, kolonijnych, seniorów oraz osób dorosłych. Do dyspozycji są wykwalifikowani edukatorzy, a także możliwość organizacji dodatkowych warsztatów czy seansów filmów przyrodniczych.

Oferta dla grup

Tak, od maja zapraszamy do naszej pełnowymiarowej gorczańskiej restauracji, w której serwujemy pyszne, regionalne dania. Dodatkowo dostępne są bacówki z lokalnymi przysmakami, food truck z różnorodną ofertą oraz dwie wyjątkowe kawiarnie z aromatyczną kawą, ciastkami i innymi słodkościami.

Jak najbardziej! Jesteśmy jedynym tego typu obiektem w Polsce i Europie z atrakcjami niezależnymi od pogody. Do dyspozycji jest m.in. pawilon przyrodniczo-edukacyjny z niezwykłą ekspozycją i salą kinową. Od maja zapraszamy również do restauracji z wewnętrznym małpim gajem dla dzieci.

Dojazd możliwy jest zarówno od strony Waksmunda, jak i Nowego Targu. Dostępne są parkingi w Waksmundzie (ul. Kościelna, Rówień) z możliwością dojazdu ciuchcią lub busem. W sezonie niskim parking i transport są w cenie biletu, w sezonie wysokim – dodatkowo płatne.

Z Nowego Targu można zaparkować w pobliżu stacji narciarskiej Długa Polana – stamtąd czeka 1 km spacer wzdłuż potoku Mały Kowaniec. W sezonie niskim możliwy jest dojazd bezpośrednio pod obiekt (Waksmund, ul. Kościelna → Gorczańska → Partyzantów).

Jak dojadę

Bilet obejmuje prawie wszystkie z ponad 50 atrakcji, w tym: spacer koronami drzew (najwyższa ścieżka w Europie), 2 wieże widokowe, tunel podziemny, pawilon edukacyjny, salę kinową, audioprzewodnik, park linowy, plac zabaw, zjeżdżalnię i wiele innych. Dodatkowo płatne są: karuzela, małpi gaj, a zimą – snowtubing, kuligi i wyprawy ratrakiem.